www.sztuka-architektury.pl       ustaw jako startową       dodaj do ulubionych      

 

szukaj w serwisie:Kreatywność na pierwszym miejscu - Farba Tablicowa

 

Farba suchościeralna, czyli tzw. farba tablicowa, pozwala na pisanie na jej powierzchni pisakami i markerami. A naniesiony druk bez przeszkód i w łatwy sposób można zmazać przeciągnięciem po nim szmatki. Farba tablicowa to doskonała alternatywą dla tradycyjnych tablic - nie występuje zjawisko prószenia się kredy, co dla niektórych może skończyć się reakcją alergiczną. Z powodzeniem może być stosowana w biurach, szkole, pracowniach, pokoju dziecięcym, czy też jakimkolwiek innym środowisku kreatywnym.

Kreatywność na pierwszym miejscu
Farba tablicowa do bardzo dobry pomysł zwłaszcza, gdy posiadamy w domu małe pociechy. Dzięki niej malowanie ścian w pokoju po wybuchu trudnej do opanowania weny twórczej dziecka, nie jest już potrzebne. Gdy rysunki znudzą się wystarczy je wytrzeć szmatką, a powierzchnia jest już gotowa do nowego zapełnienia się niepohamowaną niczym fantazją.

Możliwości zastosowania farby tablicowej jest naprawdę wiele. Bez problemu można nią pomalować ściany, drzwi, meble, a także wszelkie inne powierzchnie, które mogłyby się stać miejscem dla nowych artystycznych dzieł dziecka lub też zwyczajnie miejscem na notatki, schematy, czy analizę firmowych strategii.

Powierzchnia pomalowana farbą tablicową, może być również ciekawą alternatywą do tej korkowej, na której domownicy zostawiają cenne dla siebie informacje.

Właściwości farby tablicowej
Dzięki farbie tablicowej możliwe jest uzyskanie powierzchni suchościeralnej w dowolnym kolorze i na niemalże dowolnej powierzchni. W jej przypadku nie musimy się obawiać o zarysowania, pozostaje gładka w każdych warunkach. Aby pisać po powierzchni tablicowej niezbędny będzie zestaw pisaków specjalnie przeznaczonych do tablic suchościeralnych. Zastosowanie farby tablicowej w pomieszczeniach prywatnych, czy firmowych pozwala na powstanie ekologicznej powierzchni użytkowej. Powierzchnie potraktowane warstwą farby tablicowej dają możliwość ciekawej i zmiennej aranżacji pomieszczenia - co przypadnie do gustu nie tylko dzieciom. Co więcej, farby tablicowe odporne są na żółknięcie wynikłe z oddziaływania promieni UV. W przypadku intensywniejszych zabrudzeń, powierzchnię można bez kłopotu domyć wodą z mydłem.

Aplikacja farby tablicowej
Zaleca się, aby aplikację farby tablicowej były przeprowadzane tylko z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu i pomocy specjalisty. Farba tablicowa należy do farb rozpuszczalnikowych, przez co w trakcie i po jej aplikacji (do 48 godzin) w powietrzu mogą unosić się substancje toksyczne dla zdrowia. W tym czasie w pomieszczeniu, w którym aplikowana jest farba powinna znajdować się tylko osoba posiadając specjalistyczną maskę. Po instalacji farby należy zadbać o dobre wietrzenie pomieszczenia. Dlatego zaleca się przeprowadzanie malowania farbą tablicową w okresie wiosennym i wczesnym latem.

Po upływie 48 godzin farba tablicowa nie wydziela toksycznych i niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Przygotowanie ściany przed aplikacją
Ścianę przed nałożeniem farby należy odpowiednio przygotować. Nie powinna posiadać nierówności i chropowatości, co w znacznym stopniu utrudniłoby ścieranie pisaków z powierzchni. Farbę można nakładać na ścianę za pomocą dowolnego narzędzia malarskiego. Jednak w celu uzyskania optymalnego efektu - który pozwoli na łatwe ścieranie napisów i malunków - warto zastosować pad lub pędzel malarski. Zaleca się unikać nakładania farby tablicowej wałkiem, który może spowodować powstanie chropowatości, co w efekcie obniży łatwość ścierania powierzchni.

Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw farby tablicowej. W przypadku, gdy powierzchnia wskazuje na drobne chropowatości, warto zaaplikować kolejną warstwę.

Wskazówki dotyczące aplikacji

Farbę tablicową, ze względu na określone warunki dotyczące wietrzenia, zaleca się nakładać w okresie, który pozwala na swobodne otwarcie okien. Optymalną temperaturą - dla której możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów - jest przedział od 15 do 25 stopni Celsjusza.

http://www.noxan.pl/spray/farba-tablicowa-suchoscieralna-do-pisania-pisakami.html

Artykuł sponsorowany
Komentarze:
Dodaj komentarz do artykułu »

 Styropian w kropki. Styropian w kropki Czołowy, krajowy producent styropianu...
Okna w Europie. Okna w Europie Austriacka firma Interconnectionconsulting zapowiada dobrą koniunkturę...
Ciemny styropian. Płyty TERMO-LAMBDA zostały wprowadzone na polski rynek w...
Polskie okna. 2002 rok był już trzecim z kolei rokiem...
Jak liczyć powierzchnię?. Jak liczyć powierzchnię mieszkania? Nie jest to...
Nowości Braasa. Firma Braas Polska wprowadziła szereg nowości w swojej...
Gips - materiał uniwersalny. Gips - materiał uniwersalny Gipsy, czyli...
Profile stalowe. Profile stalowe stosowane w systemach suchej zabudowy z...
Nowe produkty Braasa. Na początku nowego sezonu budowlanego firma Braas Polska...

R E K L A M A

Region:
  Status zawodowy:
  Adres e-mail:
 

R E K L A M A


Przestrzeń złapana w sieci | Wizytówki firm | Redakcja | Reklama | Film | Konkursy SZA | Webinaria architektoniczne | Polityka cookies | Polityka prwatności | Kontakt