www.sztuka-architektury.pl       www.archfilmfest.eu ustaw jako startową       dodaj do ulubionych      

  Odtwórz

MWM - wykład - Architektura to jest biznes !
MWM - wykład - Architektura to jest biznes !
54:44
Obrotowy dom
Dwaj nowojorscy artyści, Ward Shelley i Alex Schweder zaprojektowali drewniany dom, który się porusza. Celem ich projektu było pokazanie możliwości, jakie daje drewno, efektem – obrotowa rzeźba, w której można mieszkać.
00:01:00
Zaproszenie na szkolenie Ubimuj się z nami cz.II
Zapraszamy na kontynuację zakończonego w kwietniu 2016 roku szkolenia "uBIMuj się z nami". Uczestnicy szkolenia poznają zaawansowane, czasami ukryte funkcje Revita, które znacznie ułatwią i przyspieszą pracę w programie I co najważniejsze, pozwolą wykonać kolejny krok na przód w świat Revita i BIMu. Tym razem szkolenie będzie na poziomie zaawansowanym.
00:02:58
WNĘTRZE ARCHITEKTA Magdalena Staniszkis
Dlaczego w Warszawie tak wielu ludziom źle się żyje? Kto odpowiada za chaotyczne pączkowanie stolicy? Czy może być lepiej? Na te pytania w biograficznym filmie odpowiada Magdalena Staniszkis, wybitna architekt i urbanistka.
00:17:44
WNĘTRZE ARCHITEKTA Stefan Kuryłowicz
Dokument o architekcie Stefanie Kuryłowiczu.
00:19:00
Wykład Alejandro Araveny laureata Nagrody Pritzkera 2016
Alejandro Aravena został 41. laureatem nagrody, nazywanej architektonicznym Noblem, a doceniony został za społeczną wrażliwość oraz praktykowanie procesu projektowania opartego na kooperacji wszystkich zainteresowanych stron, przede wszystkim zaś architekta i przyszłych użytkowników
00:15:53
Daniel Libeskind w rozmowie z Kayah
Nazywają go „papieżem” światowej architektury. Daniel Libeskind – jeden z najbardziej rozchwytywanych architektów świata, autor m.in. Muzeum Żydowskiego w Berlinie, zagospodarowania terenu po World Trade Center.
00:03:24
Pierwszy budynek 3D
Pierwszym budynkiem powstałym z pomocą drukarki 3D jest holenderski dom nad kanałem, który zastąpi tradycyjne budownictwo opierające się na ręcznie układanych cegłach.
00:05:15
Gwiazdy architektury oraz designu o Sztuce Architektury #4
Antoni Domicz, Zuzanna Skalska oraz Grzegorz Stiasny o Grupie Sztuka Architektury
1:50
Gwiazdy architektury o Sztuce Architektury #3
Zobaczcie co mówią gwiazdy architektury oraz designu o Sztuce Architektury: Jan Sikora, Krzysztof Ingarden, Zbigniew Reszka
00:01:45
Jak będzie wyglądała Sagrada Familia za 10 lat?
La Sagrada Família czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny to secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii, uważany za główne osiągnięcie jej projektanta, katalońskiego architekta Antoniego Gaudí.
00:01:11
Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie - NIZIO DESIGN
12 i 13 lipca 1943 roku w Michniowie Niemcy wymordowali 204 osoby: 103 mężczyzn, 53 kobiety i 48 dzieci. Mieszkańcy wsi zginęli, bo nieśli pomoc żołnierzom Armii Krajowej i innym oddziałom partyzanckim. By upamiętnić odwagę ich oraz mieszkańców innych polskich wsi w Michniowie powstaje Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich.
00:11:58
Gwiazdy architektury oraz designu o Sztuce Architektury
Rober Majkut, Zbigniew Maćków oraz Małgorzata Wardecka-Tuliszka o wortalu Sztuka-Architektury
00:01:41
Herzog & de Meuron, Lecture by Jacques Herzog
Herzog & de Meuron are known for designs that are at once highly inventive and sensitive to the site, geography, and culture of the region for which the building is planned. The practice has been awarded numerous prizes including The Pritzker Architecture Prize in 2001.
01:52:23
Patrik Schumacher - projektowanie parametryczne
Patrik Schumacher - projektowanie parametryczne
01:21:04
Imagine: Zaha Hadid
Documentary from Alan Yentob (Imagine, BBC) about Zaha HADID
01:10:36
Apartamenty Dekerta w Rzeszowie
Apartamenty „Dekerta” to najnowszy projekt rzeszowskiej pracowni MWM Architekci.
50:30
Polski pawilon EXPO 2015
1 maja w Mediolanie została otwarta kolejna wystawa światowa EXPO 2015. Wielka impreza ma na celu prezentację możliwości i dorobku nie tylko poszczególnych państw świata, ale i wielkich korporacji i firm. Swój udział w tym pokazie ma oczywiście także Polska. Nasz pawilon zaprojektowała pracownia 2pm Piotra Musiałowskiego.
01:55
Szpital Wojewódzki we Wrocławiu
Nowy Szpital Wojewódzki we Wrocławiu został zaprojektowany przez konsorcjum dwóch pracowni: Villart Bogdan Kołtowski oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Haras Arkadiusz Harasimowicz.
01:23
Budowa domu bez pozwolenia. Nowelizacja Prawa budowlanego 2015
Budujesz dom lub jesteś w trakcie przebudowy? Niedługo nie będziesz potrzebował pozwolenia na budowę. Nowelizacja Prawa budowlanego znosi wymóg uzyskiwania decyzji o pozwoleniu na budowę lub przebudowę domu jednorodzinnego.
02:10
Biuro Google na nowo
Bjarke Ingels Group i Heatherwick Studio wspólnie opracowały wizję kampusu dla firmy Google. Miejsce ma być wyjątkowe, innowacyjne i bezprecedensowe, jak mówią przedstawiciele Google będzie to nowatorskie rozwiązanie dla przestrzeni biurowych.
09:53
Primrose Avenue
Trzykondygnacyjny dom jednorodzinny w jednej z dzielnic Singapuru zaprojektowała pracowania HYLA Architects. Tym, co wyróżnia ten budynek spośród innych domów jednorodzinnych jest jego niezwykła, ruchoma fasada.
00:15
Technologia FiDU
FiDU, czyli „Freie Innen Druck Umformung”, w wolnym tłumaczeniu znaczy „wolna deformacja ciśnieniem wewnętrznym”. Technologia pozwala tworzyć formy lekkie, jednak bardzo wytrzymałe.
02:20
Najwyższy budynek w Afryce
540 metrów wysokości ma mieć najwyższy budynek w Afryce, który ma być wybudowany w Casablance, największym mieście Maroka. Jak do tej pory najwyższym budynkiem w Afryce jest sięgający 223 metrów wieżowiec Carlton Centre w Johannesburgu.
04:12
Kościół w architekturze - zadziwiające budowle
Współczesne kościoły, meczety i synagogi należą do najbardziej fascynujących dzieł architektury w Europie: zadziwiają niejednokrotnie swoim eksperymentalnym i niekonwencjonalnym charakterem.
04:14
Etapy powstawania nowej filharmonii w Szczecinie
Film podsumowujący projekt fotograficzny Radka Kurzaja, w którym dokumentował kolejne etapy powstawania nowej filharmonii w Szczecinie. Muzykę skomponował szczeciński kompozytor Piotr Klimek.
03:13
Nowe Muzeum Śląskie
Animacja prezentująca projekt "Budowa nowej siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach".
02:42
Jak zbudować dom autonomiczny?
Krótka relacja z warsztatów budowy w technologii strawbale loadbearing, czyli samonośnych ścian z kostki słomianej, tynkowanych gliną. Warsztaty zorganizowane zostały przez grupę Cohabitat i SIBA | biohabitat (partner sprzętowy).
09:34
Domy ze śmieci - Garbage Warrior 2
Druga część filmu. To autentyczna historia Michael Reynolds'a, człowieka, który buduje w Ameryce domy samowystarczalne.Głównie wykorzystuje opony, puszki aluminiowe oraz opakowania plastikowe do tego celu. Zbudował swój własny dom zaopatrując go we własne źródła zasilania w prąd i wodę i próbuje się przebić ze swoimi pomysłami.
09:44
Osiedle Książenice w opiniach mieszkańców
Cisza, spokój, ale z możliwością korzystania z pełnej infrastruktury. Poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie gwarancja intymności. Bezpośredni kontakt z przyrodą, ale dobre skomunikowanie z dużym miastem - oto zalety Osiedla Książenice, które podkreślali mieszkańcy w badaniu przygotowanym na zlecenie inwestora, firmy MTG Agri-Rol S.A.
03:47
Domy ze śmieci - Garbage Warrior 1
Jest to autentyczna historia Michael Reynolds'a, człowieka, który buduje w Ameryce domy samowystarczalne.Głównie wykorzystuje opony, puszki aluminiowe oraz opakowania plastikowe do tego celu. Zbudował swój własny dom zaopatrując go we własne źródła zasilania w prąd i wodę i próbuje się przebić ze swoimi pomysłami.
09:44
Profesor Witold Orłowski o innowacyjności
Materiał przygotowany dla uczestników Forum Autodesk 2014 - Dotknij Innowacji - 4 listopada 2014, Stadion Narodowy w Warszawie
01:30
Czy rynek jest gotowy na budowe zrównoważonych miast?
Czym jest miasto zrównoważone dla urbanisty, samorządu, mieszkańca, a czym dla inwestora? Czy ustrój samorządu terytorialnego oraz system planowania przestrzennego pozwalają na planowanie i realizację
49:55
JUHANI PALLASMAA: PRZESTRZEŃ, MIEJSCE, ATMOSFERA – PERCEPCJA PERYFERALNA I EMOCJE W ARCHITEKTURZE
Zapraszamy na warszawski wykład Juhani Pallasmaa, jednego z najbardziej znanych fińskich architektów i myślicieli. Pełnił funkcje m.in. rektora Instytutu Sztuk Przemysłowych w Helsinkach, dyrektora Muzeum Fińskiej Architektury oraz profesora i dziekana wydziału architektury na Uniwersytecie Technologicznym e Helsinkach. Jest autorem ponad trzydziestu książek m.in. opublikowanej w 1996 roku Oczy skóry (wydanej w 2012r. w Polsce przez Instytut Architektury).
02:00
Kompleks OVO Wrocław
Film prezentujący kompleks OVO Wrocław zdobył nagrodę prestiżowego magazynu "3D World". Został oceniony i doceniony m.in. przez twórców hollywoodzkich. Na filmie można zobaczyć charakterystyczną bryłę przypominającą kroplę wody oraz poszczególne części budynku, które składają się na całość budowanego we Wrocławiu kompleksu.
01:56
Architektura świadomości, design publicznego zaufania
Joanna Kusiak - Architektura świadomości, design publicznego zaufania
27:47
Wykład Robert Konieczny
Wykład Robert Konieczny
01:20:14
Architektoniczne pozostałości socrealizmu w Polsce
Chaotyczna, pełna reliktów ery socjalizmu, tak wygląda polska architektura. Korespondentka CNN, Paula Newton spotkała się z profesor Ewą Kuryłowicz, by porozmawiać o pozostałościach poprzedniego ustroju widocznych w zabudowie polskich miast.
01:43
Windą do nieba
Windą do nieba - czyli jak Elisha Otis zmienił świat.
06:26
Drapacz chmur
Empire State Building i złoty wiek amerykańskiego wieżowca
08:09
Skąd się wzięły bloki?
Co było, kiedy nie było bloków mieszkalnych i dlaczego blok wygląda jak... blok?
03.42
Budynek na 100 km
Epokowe wydarzenie polskiego budownictwa, drapacz chmur na 100-kilometrów
05:50
Najbardziej zielony budynek na świecie Bullitt Centre w Seattle
A video story of the Bullitt Center, which is designed to be the greenest commercial building in the world.
05:09
Greg Lynn o rachunku całkowym i różniczkowym w architekturze
Greg Lynn mówi o matematycznych korzeniach architektury.
18:58
Niezwykłe budynki z całego świata
Niezwykłe budynki z całego świata
01:53
Czy zielone budynki są rentowne?
Czy zielone budynki są rentowne? Analiza ogólnoeuropejskiego badania s-i-r-e. Materiały konferencji Future 4 Build
27:47
Dyskusja na temat BIM
Modelowanie informacji o budynku (BIM) -- nowy trend czy przyszły polski standard? Dyskusja w czasie konferencji Future 4 Build moderowana przez dr Krzysztof Sołoduchę - redaktora naczelnego Gruoy Sztuka Architektury
52:46
Labirynt Światła
Labirynt Światła to zimowa atrakcja dla dzieci, starszych dzieci i wszystkich młodych duchem, znajdująca się przy Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie. W sezonie zimowym 2012/2013 odbyła się pierwsza edycja Labiryntu. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem - ten film wyjaśnia dlaczego tak się stało.
02:44
Robert Konieczny: architektura to symbol czasów
Wydaje się mnóstwo pieniędzy na rzeczy bzdurne oszczędzając na projekcie, który pozwoli na oszczędności w trakcie budowy -- mówi Robert Konieczny, zaliczany do 100 najlepszych architektów na świecie. Nagrodzony
24:32
Jencks Award 2012 - Rem Koolhaas lecture
This double venture is marked by his twin studios, OMA and AMO, the Office of Metropolitan Architecture and the Architecture Media Organisation. The separation of these 'Siamese twins' is intended to 'liberate architectural thinking from architectural practice.'
39:58
Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów z Markowej
Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczęło realizację inwestycji budowy Muzeum Polaków ratujących Żydów na Podkarpaciu im. Rodziny Ulmów w Markowej wg projektu autorstwa pracowni Nizio Design International z Warszawy
06:34
Zielony program Normana Fostera
Architekt Norman Foster omawia własne dokonania, aby pokazać, jak komputery mogą pomóc architektom w projektowaniu budynków ekologicznych, pięknych i nie produkujących zanieczyszczeń.
32:01
Frank Gehry - młody buntownik
Zanim Frank Gehry stał się legendą przedstawia nam swoje wczesne prace, np. swój dom w Venice Beach, czy American Center w Paryżu, które było w trakcie budowy
44:36
Thom Mayne o architekturze jako czynniku łączącym.
Architekt Thom Mayne nigdy nie szedł na łatwiznę, a ta zapierająca dech w piersiach podróż po jego budynkach sprawi, że będziecie z tego zadowoleni. Oto wielkie pomysły, w ucieleśnionej formie.
20:44
Joshua Prince-Ramus o bibliotece w Seattle
Architekt Joshua Prince-Ramus zabiera publiczność w porażającą, przyprawiającą o zwrót głowy wirtualną podróż po swoich trzech ostatnich projektach: Bibliotece Głównej w Seattle, Muzeum Plaza w Loiusville oraz Teatrze im.Charlesa Wyly'ego w Dallas.
19:58
Shigeru Ban: Emergency shelters made from paper
Long before sustainability became a buzzword, architect Shigeru Ban had begun his experiments with ecologically-sound building materials such as cardboard tubes and paper.
11:43
Daniel Libeskind i 17 słów o inspiracji w architekturze
Daniel Libeskind pokłada nadzieje w wielkich ideach. W niniejszej prezentacji przedstawia 17 słów, które określają jego architekturę: surowa, ryzykowna, emocjonalna, radykalna. Przekonuje, że mogą dostarczać inspiracji autorom wszystkich odważnych przedsięwzięć.
18:40
S. R. Crown Hall
The film attempts to document Crown Hall in two very different characters, one when the schools off and when it’s in its purest form and the other in the midst of semester, evaluating how it shapes itself perfectly as a architecture school building.
06:31
The making of Endless Stair
Endless Stair, designed by dRMM and engineered by Arup, opened outside Tate Modern on 13th September with a stunning dance by New Movement Collective.
01:00
Ultra Architects - Kawiarnia na Malcie
Teren, na którym zaprojektowaliśmy kawiarnię to wąski pas ziemi pomiędzy kępą drzew a jeziorem o topografii siodła, przez który biegnie jedna ze ścieżek oplatających jezioro. Pracując nad projektem cały czas mieliśmy w głowie porzekadło ,,starych drzew się nie przesadza’’ czyli chcieliśmy tak zaprojektować obiekt, aby nie trzeba było zlikwidować wyżej wspomnianej ścieżki (choć program funkcjonalny wypełniał praktycznie całą działkę).
09:04
Ultra Architects - Biuro garaż
Każde pomieszczenie biura otwiera się na halę garażową, ze stanowiskami parkingowymi dla ulubionych modeli. Nie jest to tylko garaż z eksponatami do oglądania, ale też rodzaj warsztatu, z podnośnikiem, z szafkami na narzędzia i części, z systemem odprowadzania spalin itd.
06:02
Ultra Architects - Dom w szczerym polu
Bryła budynku została tak zaprojektowana, żeby pomiędzy jej fragmentami powstały kieszenie. Te kieszenie to tarasy, a budynek stanowi ich naturalną osłonę przed gwałtownymi powiewami wiatru. Ponadto daje cień i poczucie intymności, tworząc wiele rozmaitych zakątków.
08:24
Wnętrze architekta - Marcin Mostafa i Natalia Paszkowska
Bohaterowie tego odcinka cyklu zaczęli swoją karierę od wygrania konkursu na pawilon EXPO w Szanghaju. Połączenie prostych motywów ludowych ze współczesnym designem okazało się niezwykle nośne. Ten drewniany budynek okazał się pierwszą ważną realizacją w ich architekturze. Realizacja filmu: Aleksandra Panisko, Magda Mosiewicz, Producent: Centrum Łowicka
21:04
Wnętrze architekta - Stefan Kuryłowicz
Dokument o architekcie Stefanie Kuryłowiczu. Realizacja i montaż Aleksandra Panisko, zdjęcia Tomas Suski, produkcja Centrum Łowicka.
07:39
Wnętrze architekta - Marek Budzyń„ski
Sylwetka Marka Budzyńskiego, architekta i urbanisty, autora znanych warszawskich budynków - BUW-u i Sądu Najwyższego. Według planu Budzyńskiego zbudowany jest także Ursynów - dzielnica, z której warszawiacy się nie wyprowadzają. Przekształcanie przestrzeni w zgodzie z biosferą i w harmonii z istniejącą kulturą materialną - to, według Budzyńskiego, zadanie współczesnej architektury. Realizacja: Aleksandra Panisko, zdjęcia: Magda Mosiewicz, produkcja wykonawcza: One by One Film Production, produkcja: Centrum Łowicka
09:21
Wnętrze architekta - Magdalena Staniszkis
Dlaczego w Warszawie tak wielu ludziom źle się żyje? Kto odpowiada za chaotyczne pączkowanie stolicy? Czy może być lepiej? Na te pytania w biograficznym filmie odpowiada Magdalena Staniszkis, wybitna architekt i urbanistka. reżyseria: Aleksandra Panisko, zdjęcia: Magda Mosiewicz, producent: Centrum Łowicka
17:44
Herzog & de Meuron, Lecture by Jacques Herzog
Herzog & de Meuron are known for designs that are at once highly inventive and sensitive to the site, geography, and culture of the region for which the building is planned. The practice has been awarded numerous prizes including The Pritzker Architecture Prize in 2001.
112:23
Patrik Schumacher, "Parametric Order—21st Century Architectural Order"
Patrik Schumacher, "Parametric Order—21st Century Architectural Order"
131:27
Architecture is Environment
Japanese architects Kazuyo Sejima and Ryue Nishizawa of SANAA discuss their recent works. This lecture is part of the series "A New Innocence: Emerging Trends in Japanese Architecture" sponsored by the Dean's Office and made possible with the support of Harvard University Asia Center.
87:58
Pritzker Prize winner 2010
Pritzker Prize winner - SANAA -Kazuyo Sejima & Ryue Nishizawa - Japan 2010
04:29
Nowa siedziba NOSPR w Katowicach
Międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt nowej siedziby NOSP został rozstrzygnięty w grudniu 2008 roku.
04:37
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego
Animacja prezentująca projekt
02:23
Budynek Muzeum Historii Żydów Polskich
Zapraszamy do obejrzenia filmu opowiadającego sympolikę budynku Muzeum Historii Żydów Polskich! Film z polskimi napisami.
03:19
Heterotopia - Projekt PATIO 2013
Projekt modernizacji fragmentu dzielnicy akademickiej
01:56
Jan Gluszak at Museum of Architecture in Wroclaw
Dagarama. Back to the Future is an exhibition about the Polish poet and philosopher, architecture visionary, dreamer and idealist Jan Gluszak. Besides drawings that come from the museum's collection, this is a presentation of the author's works from the Regional Museum in Tarnow. This is not only a reminder of his works, but also the presentation of Gluszak's architecture philosophy - Dagaramas. Video by Ania Ejsmont.
02:26
DAGARAMA - Jan Głuszak - reż Bogusław Hynek
Jan Głuszak, zwany „Dagaramą" był wizjonerem, futurystą, twórcą oryginalnych projektów architektonicznych, filozofem i poetą. Film balansuje pomiędzy tym, co widzialne i niewidzialne. Porusza odwieczny temat istnienia i wiary. To opowieść o wrażliwości, samotności, cierpieniu i przymusie dostosowania do „ciasnej" małej rzeczywistości. Punktem zwrotnym w filmie jest samospalenie ręki Głuszaka. Ten akt ma mistyczny wymiar - niczym ofiarowanie.
19:33
Dom Mody Klif - Wieczór w diamentowej odsłonie
obaczcie mapping na nowej diamentowej fasadzie Domu Mody Klif.
05:50
850 °C. Szkło Tomasza Urbanowicza
„850 °C. Szkło Tomasza Urbanowicza” – drugi po „Urzulei” krótki dokument Łukasza Śródki i Valerii Cocco – jest opowieścią o wizji artystycznej jednego z najciekawszych europejskich twórców wielkoformatowego szkła w architekturze.
01:26
The ABC of Architects
This work is an alphabetical list of the most important architects with their best known building. A lot of them have been left out with grief because we only need one for each letter and we done an effort to have differents nationalities.
01:38
Newcastle - kladka miejska
Cekawe rozwiązanie odchylanej kładki miejskiej
00:14
Forum Autodesk 2012 - Wyznaczaj Kierunki
W wyjątkowej scenerii warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, spotkało się blisko 400 użytkowników rozwiązań Autodesk – architektów, projektantów, konstruktorów, inżynierów, grafików, twórców animacji, a także studentów. W gronie uczestników nie zabrakło również ekspertów z branży, zagranicznych gości oraz przedstawicieli mediów. Gościem specjalnym był Roman Paszke, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, który przybliżył tajniki wyznaczania kierunków w dążeniu do celu i osiąganiu go.
05:06
CREA AWARDS 2012 (1st Prize)
Pierwsza nagroda | The Optical Window - Smart Metropolitans (Polska) Nagroda w wysokości 25.000€ i profil zwycięzcy w dziale Architecture & Design na Architonic.com
03:22
KALDEWEI - XETIS
Emaliowana powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis ze zintegrowanym odpływem ściennym jest już dostępna na rynku. To kamień milowy w rozwoju produktów do nowoczesnej aranżacji łazienek
08:52
Electrolux Design Lab 2012 Finalists
Ten Electrolux Design Lab finalists offer a fuller, sensory experience. The tenth edition of the annual Electrolux Design Lab competition challenged industrial design students to consider how a fuller, sensory experience can be incorporated into every day, home appliances. Ten young designers, chosen from a field of 1,200 entrants, will now present their concepts to a jury of professional designers and experience creators in Milan, 25th October 2012
02:48
CINiBA Katowice
Uporządkować urbanistycznie teren kampusu uniwersyteckiego wpisując się w zróżnicowany kontekst architektoniczny, a przy tym stworzyć wyrazisty budynek, który odpowie na potrzeby nowoczesnej biblioteki akademickiej. Z takim wyzwaniem zmierzyli się architekci z koszalińskiej pracowni HS99 projektując gmach Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach.
07:00
Barry Hughes picks his
The Texas-born architect discusses Baku's Flame Towers and Le Corbusier's famous chapel in Ronchamp, France.
03:31
Projekt AHEC na Hay Festival 2012 w Segowii
W ramach trwającego obecnie Hay Festival 2012 w hiszpańskim mieście Segowia, Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) pobiło rekord, tworząc największy w historii wspólny projekt, w którym udział wzięło ponad 300 ochotników i studentów z Segowii.
04:21
Dawid Chipperfield o swoim projekcie 2
Dawid Chipperfield prezentuje swój projekt Centrum Sztuki i Technologii w Segowii
08:47
Dawid Chepperfield o swoim projekcie 1
Dawid Chipperfield prezentuje swój projekt Centrum Sztuki i Technologii w Segowii
09:06
Ivan Baan o architekturze bez architektów
Ivan Baan opowiada o tym, jak użytkownicy zbudowali swoje domy wśród nieukończonych wieżowca Torre David w Caracas
05:15
Daniel Libeskind's "Great Buildings"
W programie "Great Buildings" na antenie CNN International gościem był Daniel Libeskind. Architekt opowiadał o swoich ulubionych projektach i przyznał że gdyby mógł wybierać, to chciałby zaprojektować Wieżę Eiffla
03:56
Ephemicropolis
Do tworzenia makiet i modeli budynków oraz miast architekci wykorzystują różne materiały. Jednak pomysł, na jaki wpadł artysta Peter Root, tworząc swoje Ephemicropolis, zaskakuje zarówno wyborem tworzywa, jak i efektem, jaki udało mu się dzięki niemu osiągnąć.
03:00
Hygroscope
Zbudowana wyłącznie z drewna struktura samoistnie oddycha, reagując na zmiany wilgotności powietrza w otoczeniu. Dzieje się tak bez udziału jakichkolwiek urządzeń mechanicznych czy elektronicznych.
03:06
Lotnisko w Modlinie
Port lotniczy Warszawa/Modlin III
02:49
Royal Gold Medal 2012 Hertzberger Buildings
Dutch architect Herman Hertzberger was awarded the 2012 Royal Gold Medal in February. In making the film A Structure for Life about Hertzberger Tony Chapman visited 5 of his schools, 4 offices, 4 cultural buildings, 4 housing projects and two university buildings in Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Berlin, Breda, Cologne, Delft, The Hague, Leeuwarden and Utrecht. These 19 buildings sum up his 50 years in architecture.
14:35
Historia pewnej nagrody
Idea rewitalizacji rzemiosła podjęta przez Annę Vonhausen w projekcie WOODI urzekła jury złożone z najwyższej klasy ekspertów z całego świata. Wielokulturowe spojrzenie na projekty zapewniło maksymalną bezstronność i obiektywizm konkursu RED DOT Design Award 2012. W uzasadnieniu jury podało, że WOODI zachwyca jasną, zredukowaną formą oraz wyrafinowanym połączeniem i dopracowaniem materiałów.
02:14
SITAG, WOODI - jak powstała idea?
Idea rewitalizacji rzemiosła podjęta przez Annę Vonhausen w projekcie WOODI urzekła jury złożone z najwyższej klasy ekspertów z całego świata. Wielokulturowe spojrzenie na projekty zapewniło maksymalną bezstronność i obiektywizm konkursu RED DOT Design Award 2012. W uzasadnieniu jury podało, że WOODI zachwyca jasną, zredukowaną formą oraz wyrafinowanym połączeniem i dopracowaniem materiałów.
02:14
Najdziwniejsze stadiony świata
20 niezwykłych obiektów sportowych
04:28
Warszawa 19-24.10.1940.
Warszawa 19-24.10.1940. Unikalny film
02:58
Ice Cube Celebrates The Eames
Raperski wykład o Eamsach
02:16
Czy architektura jest istotna - część 6
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
19:56
Czy architektura jest istotna - część 5
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
16:35
Czy architektura jest istotna - część 4
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
15:31
Czy architektura jest istotna - część 3
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
17:10
Czy architektura jest istotna - część 2
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
17:11
Czy architektura jest istotna - część 1
Znaczenie architekltrury - debata. Wprowadzenie Romana Rutkowskiego. Goście: Bartek Nawrocki, Zbigniew Maćków
15:28
Lotto - projekt kolektur
Zwyięski projekt WWA Architects
01:42
Xmas Meier
Trial filmu Xmas Meier - AFF 2012
00:50
Koolhaas Houselife - trailerl
Trial filmu z cyklu Living Architecture
02:09
Budowa wieży Scholzberg
Spiralne schody we wnętrzu przypominają fragment łańcucha DNA
03:48
Smart geometry 2010
Relacja z ubiegłorocznej konferencji SG
11:15
Finał AK 2010/2011
Wykład Daniela Dendry
01:16:01
Finał AK 2010/2011
Impreza finałowa w Muzeum Architektury we Wrocławiu
17:41
Centrum Promocji Ostrowia Tumskiego
Prezentacja
04:11
Simpsons - Frank Gehry
Metoda Gehrego
01:22
Ile waży Pana budynek Panie Foster?
Trial filmu
06:06
M9 w Wenecji
Nowe centrum kulturalno-wystawiennicze w Wenecji
05:00
Peter Zumthor w Kielcach
Relacja z konferencji prasowej w Kielcach 03.09.2010
09:40
Hawana - sztuka budowania ruin
Film z programu ArchFilmFest Szczecin 2010
02:07
Wielkie nadzieje
Film z programu ArchFilmFest Szczecin 2010
01:57
Oko nad Pragą
Film z programu ArchFilmFest Szczecin 2010
03:43
Monty Python
Architektura według Pythona
03:52
Muzeum Sztuki Nowoczesnej - wnętrza
Wnętrza w projekcie MSN w Warszawie
02:27
Muzeum Sztuki Nowoczesnej - bryła
Bryła i dach MSN w Warszawie
01:56
Nowe Centrum Katowic
Prezentacja 3 projektów
0:42
Expo 2010
Pawilon Polski
01:59
Expo 2010
Japan Pavilion
01:24
W rytmie slow
Dom wakacyjny w Costa da Morte.
01:55
Mieszkanie w szkieletach
Sonnenhof w Jenie
03:57
Chopin Airport City
JEMS Architekci wygrali
01:41
MVRDV
Dutch Profiles
05:39
SANAA architect, Kazuyo Sejima
New Museum Of Contemporary Art
05:39
Symbol pokręcony
Nowa ikona Londynu?
01:21
Film z okazji przyznania złotego medalu RIBA
Alvaro Siza
07:50
Termy w Vals 3
Spa Petera Zumthora
07:50
Termy w Vals 2
Spa Petera Zumthora
09:53
Termy w Vals 1
Spa Petera Zumthora
07:50
Saint Benedict Chapel
Kościół Petera Zumthora
04:21
Maxxi Rome
Muzeum Zahy Hadid w Rzymie
05:24
Dom nad wodospadem
Historia powstania
07:22
Fallingwater
Jak zbudowano dom nad wodospadem
04:32
Villa Savoye
Villa Savoye, Poissy
06:08
Oscar NIEMEYER
Oscar NIEMEYER - (2010) - Auditorium (Ravello - Italy)
05:02
Ocean Space Centre
Superośrodek naukowo-badawczy i technologiczny w N0rwegii
05:54
Murowanie zimą
Murowanie zzaprawą zimową Ytong
02:55
Eko-namiot
Projekt „Tower Skin” w Sydney
03:18
Daniel Libeskind - wykład
Daniel Libeskiond mówi o pojęciu sztuki
10:55
Wywiad z Danielem Libeskindem – część 7
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
04:12
Wywiad z Danielem Libeskindem – część 6
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
07:13
Wywiad z Danielem Libeskindem – część 5
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
03:31
Wywiad z Danielem Libeskindem – część 4
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
06:11
Wywiad z Danielem Libeskindem – część 3
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
02:07
Wywiad z Danielem Libeskindem - cz 2
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
01:40
Wywiad z Danielem Libeskindem
ArchFilmFest Łódź, Wywiad z Danielem Libeskindem prowadzi Krzysztof Sołoducha
03:14
Ytong Interio
Budowanie ścianki działowej z bloczków Ytong
04:40
Linked Hybrid
Nowy typ założenia mieszkaniowego
6:13
Stadion w Białymstoku
Stadion w Białymstoku
02:05
Nowy dworzec Katowice
Projekt przebudowy placu Szewczyka i hali głównej dworca PKP w Katowicach
02:39
Afirmacja życia
Wywiad Uniwersytet Pensylvania
59:10
Plan Ground Zero
Wywiad z Danielem Libeskindem
10:24
Jeden dzień z Zahą Hadid
Trial Filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFilmFest
00:30
Szkice Franka Gehrego
Trial filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFilmFest
00:30
Profil. Jan Kaplicky
Trial filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFilmFest
00:30
Muzeum Żydowskie w Berlinie - oprowadza Daniel Libeskind
Trial filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFilmFest
00:30
Na krawędzi Joern Utzon - trial
Trial filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFimFest
00:30
Architekci dekonstrukcji - trial
Trial filmu z repertuaru trzeciej edycji ArchFilmFest
00:30
Laureaci Pritzkera
Gehry, Hadid, Nouvel i Piano opowiadają o architekturze
01:32
Przyszłośc architektury
Peter Eisenamann opowiada o rozwoju arhitektury
55:13
Steven Holl
Nelson Atkins Museum
2:50
Pio Studio
Prezentacja zwycięzców gdańskiej edycji Akcji-Kreacji 2008
10:00
Domino
Prezentacja Grupy projektowej Domino - zwyięzów szczecińskiej edycji Akcji-Kreacji 2008
05:16
Życ w mieście przyszłości
Trial filmu z programu ArchFilmFest 2008
03:26
Estetyka cudu
Trial filmu o Jeanie Nouvellu
02:21
Pewien rodzaj architekta
Trial filmu prezentowanego w trakcie ArchFilmFest 2008
03:20
Instytut Współczesnego Miasta
Rozmowa z Tomaszem Koniorem
08:10
Santiago Calatrava
Godzinna rozmowa z Santiago Calatravą
58:17
Philip Johnson
Godzinna rozmowa z Philipem Johnsonem
55:19
Grupa Plus 48
Projekty Miejskie
03:48
Pałac oswojony częśc 2
Druga częśc prezentacji zwycięzców warszawskiej edycji Akcji - Kreacji
08:24
Pałac Oswojony
Prezentacja zespołu +48, zwycięzców warszawskiej edycji Akcji-Kreacji
09:08
System 20 cm
System firmy Xella Polska
00:37
Grawizja 2008
Prezentacja zwycięzców katowickiej edycji konkursu Akcja_Kreacja. Projektowanie na żywo. Katowice 16.02.08
06:29
Baltic Arena
Prezentacja projektu stadionu w Gdańsku przygotowanego przez konsorcjum biur RKW Rhode Kellerman Wawrowsky Polska, RKW Rhode Wawrowsky Kellerman Düsseldorf i HPP Hentrich-Petschnigg&Partner Düsseldorf
01:57
Poznań 2008
Prezentacja biura Front Architects - zwycięzców poznańskiej edycji Akcja - Kreacja 2008
07:41
Jerzy Gurawski - częśc 2
Spotkanie 02.12.07 ArchFilmFest Poznań
06:01
Jerzy Gurawski -częśc 1
Spotkanie 02.12.07 ArchFilmFest Poznań
04:07
Renzo Piano
Wywiad z Renzo Piano
58:36
Lotnisko Barajas
Prezentacja Projektu Richarda Rogersa
5:35
Thom Mayne - wykład
Architektura to nowy sposób łączenia ze sobą świata
22.37
My Architect
02:02
Reklama Velux
00:30
Spartak new album
01:20
RHEINZINK IMAGE FILM 2006 PL
08:42
Muzeum Plaza Proposal
03:12
dubai dynamic architecture
06:35
Wyspy
03:17
Komentarze:
Dodaj komentarz do artykułu »
    « PowrótR E K L A M A
 

Klub Sztuka Architektury

Ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów)
00-159 Warszawa

Więcej o Klubie SZA TUTAJ

Cykl spotkań "Polskie Wnętrze 2012"

W rolach głównych wystąpią:
18.04.2013: 137kilo Architekci, Beza Projekt
Projekt: Wnętrza Bausch and Lomb HQ
25.04.2013: Toya Design
Projekt: Nowe Wnętrza Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
09.05.2013: BUCK. Architekci
Projekt: Foyer Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu; Bistro Dinette we Wrocławiu
16.05.2013: Centrala
Projekt: Wnętrza wystawiennicze Łódź Design 2012 w Łodzi
23.05.2013: Robert Majkut Design
Projekt: Oddziały korporacyjne ING
06.06.2013: Grupa 5 Architekci
Projekt: Wnętrza Dworca Wrocław Główny
13.06.2013: Archimental
Projekt: Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich
20.06.2013: KMA Kabarowski Misiura Architekci
Projekt: Duda Clinic w Katowicach   MWM - wykład - Architektura to jest biznes !
54:44
   Obrotowy dom
00:01:00
   Zaproszenie na szkolenie Ubimuj się z nami cz.II
00:02:58
   WNĘTRZE ARCHITEKTA Magdalena Staniszkis
00:17:44
   WNĘTRZE ARCHITEKTA Stefan Kuryłowicz
00:19:00
   Wykład Alejandro Araveny laureata Nagrody Pritzkera 2016
00:15:53

wszystkie filmy »


R E K L A M A

Region:
  Status zawodowy:
  Adres e-mail:
 

R E K L A M A
© KLAXON Communications 2007 Przestrzeń złapana w sieci | Wizytówki firm | Redakcja | Reklama | Film | Projektowanie na żywo | Polska Architektura XXL | Konkursy SZA | Webinaria architektoniczne | Polityka cookies | Polityka prwatności | Kontakt